۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ آبان
كتابخانه آزادگان (اقتصاد، فني و مهندسي)
كتابخانه آزادگان
 
سيرتحول و تاريخچه كتابخانه
   مدرسه عالي بازرگاني اصفهان در سال 1355 افتتاح و همزمان ، كتابخانه آن نيز با بيش از يكهزار جلد كتاب آغاز به كار نمود . با تاسيس دانشكده علوم اداري و اقتصاد و انتقال مدرسه عالي بازرگاني به دانشگاه اصفهان ، محل كتابخانه هم تغيير يافت و با تبعيت از جايگاه استقرار دانشكده مذكور، ابتدا در سال 1359 به ساختمان قبلي كتابخانه مركزي دانشگاه واقع در مجاورت مجموعه كلاسهاي عمومي ، سال 1360 به محل دبيرخانه سابق در حد فاصل دانشكده زبانهاي خارجي و دانشكده ادبيات و سال 1362 به ساختمان فعلي دانشكده علوم اداري و اقتصاد انتقال يافت . در سال 1366 بعد از وقوع حادثه ناگوار آتش سوزي كتابخانه دانشكده ادبيات دانشگاه اصفهان به دليل ضرورت ايمن سازي ساير كتابخانه هاي دانشگاه و همچنين عدم تناسب فضاي اختصاصي كتابخانه با منابع موجود ، پيشنهاد احداث ساختمان جديد ارائه و پس از تصويب اقدام به احداث گرديد . نهايتا عمليات ساختماني كتابخانه جديد در سال1370 به اتمام رسيد و همزمان با ورود اولين گروه از آزادگان دفاع مقدس به ميهن اسلامي افتتاح گرديد و به نام كتابخانه آزادگان نام گذاري شد . در سال 1396 و همزمان با آغاز طرح تجميع كتابخانه هاي دانشگاه اصفهان ، كتابخانه دانشكده فني و مهندسي كه پيش از آن در سال 1394 با كتابخانه دانشكده مهندسي عمران و حمل و نقل ادغام شده بود ، به مجموعه كتابخانه آزادگان پيوست .در حال حاضر اين كتابخانه شامل منابع اختصاصي براي چهار دانشكده علوم اداري و اقتصاد ، فني و مهندسي ، مهندسي عمران و حمل و نقل و دانشكده مهندسي كامپيوتر است.

فضاهاي كاربردي
    بناي جديد كتابخانه بالغ بر 4000 متر مربع وسعت دارد كه در دو طبقه احداث شده و در طراحي آن تركيبي از معماري مدرن و سنتي به كار رفته است . از اين رو نوع معماري و اجراي سقفهاي بلند وغير مسطح ، نمايي ويژه و فضايي ايده آل بوجود آورده است.

طبقه اول به مخازن كتابخانه و سالن مطالعه برادران و طبقه دوم به سالن مطالعه خواهران اختصاص يافته است.

رده بندي و تنظيم منابع
   كتب موجود در مخزن كتابخانه بر اساس موضوع و با روش رده بندي ديوئي تنظيم و به تفكيك فارسي ، لاتين ، مرجع و غير مرجع چيده شده است. دستيابي به منابع نيز از طريق جستجو در نرم افزار كتابخانه با شاخصه هاي عنوان، مولف، موضوع و .... امكان پذير خواهد بود.


منابع موجود در كتابخانه:

كتاب

    كتابخانه آزادگان با داشتن 70000 جلد كتاب فارسي ولاتين مرتبط با رشته هاي آموزشي دانشكده هاي مربوطه ، كتابهاي عمومي و مرجع دارد كه به مرور زمان خريداري شده و يا به كتابخانه اهداء گرديده است. بخشي از كتابهاي موجود نيز با گسترش رشته ها و يا انتزاع آن از ساير دانشكده ها به اين كتابخانه انتقال داده شده است .

سي دي
ليست سي دي هاي ضميمه كتابهاي فارسي

ليست سي دي هاي ضميمه كتابهاي لاتينتازه هاي كتاب
تازه هاي كتاب تابستان 1397


عضويت و مقررات
    اعضاي هيئت علمي ثابت، حق التدريس و باز نشسته و كاركنان ( رسمي ، پيماني ، قراردادي ) و بازنشسته دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان و دانشجويان دوره هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي دانشگاههاي فوق الذكر مي توانند بر اساس عضويت در كتابخانه مركزي از منابع و امكانات كتابخانه آزادگان استفاده نمايند، در ضمن ورود به مخزن كتابخانه براي اعضاء آزاد مي باشد. كتابهاي مرجع به امانت داده نمي شوند و مطالعه آن در محل كتابخانه بلامانع است.

اساتيد و دانشجويان عضو كتابخانه مي توانند با عضويت در طرح هاي فراگير (امين و امانت بين كتابخانه اي) از امكانات و منابع سايركتابخانه هاي تحت پوشش هر طرح استفاده نمايند . متقابلا مراجعين خارج از دانشگاه نيز در قالب طرحهاي فوق از خدمات اين كتابخانه استفاده مي نمايند .از سال 1387 براي آگاهي مراجعين ، اعضاي كتابخانه و دوستداران كتاب فهرست منابع جديد و تازه خريداري شده با عنوان تازه هاي كتاب منتشر و در همين صفحه در اختيار قرار مي گيرد.
 
ساعت كار
كتابخانه آزادگان روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 08:00 الي15:30 آماده ارائه خدمات مي باشد.


كاركنان كتابخانه


فاطمه كاظم پور(مسئول كتابخانه)

مريم مختاريان (كارشناس كتابخانه)

حميد پيري (كارشناس كتابخانه)


تماس با ما

آدرس : دانشگاه اصفهان، بلوار آزادگان، كتابخانه آزادگان

تلفن : 37935244 – 37935260
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/06
تعداد بازدید:
4062
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
Powered by DorsaPortal